Iter Tanjan - O nás
 
 


Kam moje paměť sahá, měli jsme v rodině vždy psa. Obvykle ne jednoho, ale spíše dva. Vždy byl jeden velký a druhý malý. Pamatuji se na posledního německého ovčáka a krysaříka. Zažila jsem kokršpaněla, špringra, čuvače, erdela. Jedním z posledních před érou pudlů byla fenka – pouliční směs. Nebyla hezká, trochu hysterické povahy, ale dožila se u nás v pohodě čtrnácti let. Pak už jsem vzala výběr psa do vlastních rukou. Nechtěla jsem malého a nechtěla jsem s ním chodit na cvičák, jediný požadavek byl -  dobře ovladatelný společník. Dlouho jsme vybírali a nakonec zvítězil královský pudl.


První byla Aura ze Zelené ulice, pamětníci si jistě vzpomenou, že byla velmi svérázná a člověk nikdy nevěděl, zda se na výstavě předvede či nikoliv. Přijeli jsme, ona nasála atmosféru a hned jí bylo jasné, zda se chce nechat vystavovat či zda můžeme jet rovnou domů.  V jejím rozhodnutí ji nic nezviklalo. Byly tací, že nemohli pochopit, proč stále zkouším vystavovat, někteří se dokonce domnívali, že jsem příliš měkká a že to půjde po zlém a zkusili to. Auránka si sedla a dala packu přes výstavní vodítko a ani se nepohla. Žádné lákadlo nefungovalo a pokud psí znalec přitvrdil, Aura s ním byla hned hotová a přitvrdila taky. Vycenila zuby a hrdla se ji vydralo poslední varování. I když nikdy nikoho nekousla, věřím tomu, že kdyby cizinec pokračoval ve svém snažení, klidně by mu natrhla triko. Byla prostě svá a měla své libůstky. Nicméně se mi podařila dosáhnout s ní 5x CAC, 2x CACIB a lx rez. CACIB. Byla zakladatelkou stanice ITER TANJAN (nejprve pouze TANJAN) a hlavně hodně mě toho naučila.


Jejím ženichem byl  Interchampion Black Diego Winwood. Narodilo se šest štěňat, v rodině zůstal Athos a Adelaide.


Black Athos Tanjan (Aty)

2x vítěz třídy dorostu, 2x vítěz třídy mladých, Mladý šampión KCHP, 9x CAC, 1x rez CAC, 1x CACA, vítěz Nitry, Bratislavy, 4x CACIB, Šampión Slovenska, Šampión ČR, Šampión KCHP, Národní vítěz Brno.


Black Adelaide Tanjan (Lady)

3x vítěz třídy dorostu,. nejlepší fena třídy dorostu, Mladý šampión KCHP, 13x CAC, 5x CACIB, vítěz Nitry, 2x rez. CACIB, 3x rez. CAC, 3x CACA,   Šampión Slovenska, Šampión KCHP,  Český šampión, Interchampion.

Ženicha pro Lady jsem tentokráte našla v Dánsku – Interšampióna a multišampióna (Norska, Dánska, Švédska, USA, Německa, Kanady)

Pamala Bibelot Jouet Noble.


Z jejich spojení se narodila čtyři štěňata:


Black Berenica Iter Tanjan (Niky)

zůstala v rodině

5x vítěz třídy mladých, Primus junior, 2x Optimus junior, Jubilejní vítěz, Mladý šampión KCHP, Český šampión, Šampión KCHP, 10x rez.CAC, 5x CAC, 3x rez. CACIB, 5x ČKCH, 1x CACA, BOB, Světová výstava ve Vídni – výborná bez pořadí.


Black Benjamin Iter Tanjan (Sony)

Světový vítěz třídy mladých Brusel 95,5x BOB, BIS, Interchampion 9x CACIB,1x rez.CACIB,Český šampion 6x CAC, Slovenský šampion krásy 4x CAC, 7x vítěz třídy, Primus junior , Klubový vítěz, vítěz Brna,vítěz tř. Vítězů, 2x CWC, 2x ČKCHMl. , 1x CAC Slovenia, Světová výstava ve Vídni – rez.CACA,


Black Brandon Iter Tanjan (Don)

Mladý šampión KCHP, Šampión KCHP, Český šampión, Slovenský šampión, Národní vítěz, vítěz Nitry, Brna, Dunajský vítěz, Derby vítěz, 14x CAC, 4x CACIB, Interchampion.


Black Bennet Iter Tanjan (Ben)

2x Primus Junior, Mladý šampión  KCHP, Český šampión, Slovenský šampión, 9x CAC ČR, 4x rez.CAC, 5x CAC SR, 5x rez. CACIB, čekatel klubového šampióna KCHP, 4x BOB, 2x národní vítěz, na Evropské výstavě v Tulnu rez. CACA. Kromě toho získal osvědčení o absolvování povahových testů canisterapeutického psa.

 

I když se to na první pohled nezdá, i Alfano patří do rodiny Iter Tanjan.

Jedním z jeho předků byl Interchampion Black Benjamin Iter Tanjan a také Interchampionka Black Adelaide Tanjan

a to je jeden z mnoha důvodů, proč je mému srdci tak blízký.